Черно море отстрани Левски след продължения и дузпи

cherno_more_marekНевероятна драма прати Черно море на четвъртфинал за Купата на България и изхвърли Левски от турнира. „Моряците“ за пореден път разплакаха „сините“, след като победиха със 7:6 след изпълнение на 12 дузпи. Преди това редовното време завърши 2:2, като домакините стигнаха до равенството в 91-ата минута чрез гол на резервата Георги Божилов. Жерсон Кабрал (9) и Кали Тиам (78) два пъти даваха аванс на 26-кратните шампиони, а Атанас Зехиров в 12-ата минута беше вкарал за 1:1.  Драматичният развой тепърва престоеше, тъй като при дузпите Левски вкара първите си четири дузпи, а Божилов пропусна втората за „моряците“. Но влезлият резерва в 119-ата минута Филипе Нашименто, трябваше да вкара, за да класира столичани напред. Португалецът се подхлъзна преди изпълнението и прати топката високо над вратата.