Лудогорец е на четвъртфинал за Купата на България

Левски – Лудогорец   0 : 2

ludogorecШампионът на страната Лудогорец успя да елиминира актуалния носител на Купата на България Славия. Разградчани имаха нужда от 120 минути футбол и изпълнения на дузпи, за да триумфират с 6:5. Иначе в редовното време и продълженията мачът завърши 2:2. Вратарят Хорхе Броун със сигурност ще запомни този мач, защото имаше основна вина и за двете допуснати попадения, но пък при дузпите отрази изстрелите на Милен Гамаков и Георги Йомов, което позволи на Клаудиу Кешеру да класира „орлите“ с финалния 5-и изстрел от бялата точка. В едва втория турнирен сблъсък между тези съперници Галин Иванов от Славия и Якуб Швиерчок от разградчани се отчетоха с по два гола. „Белите“ взеха изненадващ аванс през първото полувреме, но още до почивката домакините изравниха. След това полският нападател на „орлите“ ги изведе напред при оставащ около четвърт час до края, но само три минути по-късно Иванов възстанови равенството и прати мача в продължения. Там Лудогорец удари още една греда и не успя да се възползва от игровото си предимство, за да триумфира след лотарията на дузпите, където първи Лукас Саша направи пропуск и за миг постави под съмнение продължаването в следващата фаза.