Атлетико Мадрид – Монако 2 : 0

Атлетико Мадрид – Монако   2 : 0

ATLETICOОтборът на Атлетико Мадрид надигра с 2:0 Монако на своя стадион „Wanda Metropolitano“ в мач от Група “А” на Шампионската лига. Домакините излязоха напред в резултата още във втората минута след щастлив рикошет и автогол на Беноа Бадиашил след удар на Коке. В 24-ата минута Антоан Гризман бе точен за 2:0. В 82-ата минута Стефан Савич получи червен картон и испанците доиграха двубоя с човек по-малко. Изгонването на Савич бе съпроводено и с дузпа, която обаче бе пропусната от бившия любимец на феновете на Атлети Радамел Фалкао. С тази победа “дюшекчиите” на Диего Симеоне събраха 12 точки и временно се изкачиха на първо място в класирането в групата, като си гарантираха и място на осминафиналите. Воденият от Тиери Анри тим на Монако пък остава на последната четвърта позиция с едва една точка.