Пари Сен Жермен – Ливърпул 2 : 1

Пари Сен Жермен – Ливърпул   2 : 1

PSGОтборът на Пари Сен Жермен надделя с 2:1 над Ливърпул у дома във възлов мач от Група “С” на Шампионската лига. По този начин Неймар, Килиан Мбапе и компания си отмъстиха на английския гранд за драматичното си поражение с 2:3 от него на „Анфийлд“ по-рано през сезона. Хуан Бернат откри резултата в полза на ПСЖ с гол в 13-ата минута, а второто попадение в срещата бе дело на Неймар в 37-ата. В добавеното време на първата част Джеймс Милнър вкара гол за Ливърпул от дузпа. Гостите така и не успяха да избегнат поражението и заемат трето място в класирането в групата преди последния шести кръг. Ливърпул е с 6 точки и през декември приема на „Анфийлд“ лидера Наполи в директен сблъсък за класиране на осминафиналите. „Партенопеите“ са първи в подреждането с 9 точки, а ПСЖ е втори с 8. В последния си мач в групата французите гостуват на аутсайдера Цървена звезда и гледат уверено към следващата фаза. Сръбският гранд е с 4 точки на последната четвърта позиция и няма шанс да продължи напред.