Ривър Плейт – Бока Хуниорс 3 : 1

Ривър Плейт – Бока Хуниорс   3 : 1

RIVER PLATEРивър Плейт триумфира с трофея в Копа Либертадарес след победа над вечния съперник Бока Хуниорс с 3:1 след продължения. В историческия мач-реванш двата отбора не излъчиха победител в редовното време и завършиха 1:1. След равенството 2:2 в първия мач на „Бомбонера“, мачът бе решен след продължения, в които скъпоценен гол за Ривър вкара Хуан Кинтеро, а в последните секунди точка на спора сложи Гонсало Мартинес. Ривър Плейт печели Копа Либертадорес за четвърти път в историята си. Двубоят се игра на „Сантяго Бернабеу“ в Мадрид заради ексцесиите в края на ноември, които доведоха до отлагането на мача-реванш. Тогава привърженици на Ривър изпочупиха клубния автобус на Бока и застрашиха здравето на играчите, а мачът бе преместен извън пределите на Аржентина. Символичният домакин Ривър Плейт имаше лек превес в началните минути, но без сериозни положения пред противниковата врата. В 20-а минута Фернандес стреля опасно, но над вратата на Бока. Минута преди почивката след мълниеносна контраатака Дарио Бенедето хвърли в екстаз „синьо-жълтата“ половина на стадиона. Нандес пусна извеждащ пас към Бенедето, който преодоля защитник на Ривър и останал сам срещу вратаря хладнокръвно прати топката в мрежата. Ривър натисна след почивката в търсене на изравнителен гол. Фернандес стреля опасно в началото на втората част, а след това Паласиос също стреля, но вратарят на Бока спаси. В 57-а минута играчите на Ривър имаха претенции за дузпа, но реферът отсъди опасна игра в атака на нападателя Лукас Прато.

Натискът на Ривър даде резултат в 68-а минута. Великолепна триходова акция завърши с точен удар на Прато за 1:1. След попадението играта се накъса, зачестиха нарушенията и двата отбора зачакаха продълженията. А те започнаха с втори жълт и червен картон за Вилмар Бариос, който остави Бока в намален състав за заключителната част на сблъсъка. Това даде огромно предимство на Ривър и тимът се възползва по най-добрия начин. В 109-а минута поредна многоходова акция на Ривър завърши с мощен удар от границата на наказателното поле на Хуан Кинтеро, който не остави шансове на вратаря на Бока – 2:1. Веднага след попадението в игра за Бока се появи ветеранът Карлос Тевес, а краят на мача бе повече от инфарктен. В 120-а минута Леонардо Хара почти изравни, след като от воле нацели десния страничен стълб. При последвалия корнер играчите на Ривър овладяха топката, Гонсало Мартинес се откъсна в опразнената половина на Бока и реализира за 3:1, хвърляйки в делириум „червено-бялата“ половина на стадиона.