Бъртън Албиън – Манчестър Сити 0 : 1

Уотфорд – Манчестър Сити   1 : 2

manchester city swansea-gabriel-jesus_1nuoeov5puq3d1kyg17pfju1zvМанчестър Сити победи с общ резултат 10:0 третодивизионния Бъртън Албиън на полуфиналите на турнира за купата на Лигата на Англия и се класира за финала за четвърти път в последните шест години. Сити спечели първия мач с 9:0, а снощи в реванша като гост победи с 1:0. Единственото попадение в двубоя отбеляза Серхио Агуеро, който беше точен в 26-ата минута след асистенция на Рияд Марез. След разгромната победа в първия мач мениджърът на „гражданите“ Пеп Гуардиола даде шанс за изяви на млади играчи като Фил Фодън, Ариянет Мурич, Филип Сандлър и Иън Поведа, но до тях бяха Агуеро, Кевин де Бройне и Рияд Марез. Защитаващият трофея си тим на Манчестър Сити ще играе на финала на 24 февруари на „Уембли“ срещу победителя от другата полуфинална двойка между Тотнъм и Челси. „Шпорите“ спечелиха първия мач с 1:0, а втората среща е на „Стамфорд Бридж“ по-късно тази вечер.