Реал Мадрид – Жирона 4 : 2

Реал Мадрид – Жирона   4 : 2

real madridРеал Мадрид е съвсем близо до участие на полуфиналите за купата на Краля в Испания, след като победи като домакин с 4:2 Жирона в първия четвъртфинал между двата отбора. Гостите започнаха отлично мача на „Сантяго Бернабеу“, тъй като поведоха още в шестата минута чрез Антони Лосано, засякъл брилянтно центриране от лявото крило. Реал обаче възстанови равенството в 18-ата минута чрез Лукас Васкес, който бе точен с техничен удар от близка дистанция. В 40-ата минута Реал поиска дузпа за нарушение срещу Лука Модрич, но такава не бе отсъдена. Две минути след това обаче съдията Майенко нямаше какво друго да прави след фаул на Лосано и посочи бялата точка. Зад топката застана Серхио Рамос, който вкара за 2:1. Жирона също получи правото да изпълни дузпа в 66-ата минута, когато Алекс Гранел реализира за 2:2. Реал си върна водачеството в 77-ата минута минута чрез Серхио Рамос, който бе точен след центриране на друг бранител – Марсело. Три минути по-късно Карим Бензема също записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 4:2 след подаване на Винисиус. В другия четвъртфинален мач, игран в четвъртък, Еспаньол и Бетис завършиха наравно 1:1.