Eвролига – 20 кръг

Балкан загуби като гост от Ирони Нахария (Израел) в Балканската баскетболна лига

basketbolШампионът в Евролигата Реал Мадрид постигна победа с 92:84 като домакин срещу турския Анадолу Ефес в среща от 20-ия кръг на редовния сезон. До почивката двата отбора се движеха рамо до рамо и след първите 20 минути резултатът бе 42:42. През вторите 20 минути обаче играчите на Пабло Ласо успяха да вдигнат оборотите и да спечелят следващите две четвърти, с което и да вземат мача. Най-резултатен за Реал бе словенският национал Антъни Рандолф с 24 точки, а още 19 добави Серхио Юй. За Анадолу Василе Мичич наниза 21 точки.

В Милано местният Олимпия надигра с 80:70 полуфиналиста от последното издание на турнира Жалгирис Каунас. Първенецът на Италия реши всичко в последната четвърт, която спечели с 28:20. Пореден много силен двубой за Олимпия направи американецът Майк Джеймс, който отбеляза 20 точки, а по 17 добавиха Дайрис Бертанс и Владимир Мицов. За литовците най-полезен бе американецът Нейт Уолтърс със 17 точки.

Макаби Тел Авив постигна четвърта поредна победа в Евролигата, след като надигра у дома гръцкия шампион Панатинайкос с 84:75. На почивката домакините имаха преднина от 5 точки, която успяха да увеличат във втората част на мача. С най-сериозен принос за победата на Макаби бе Анджело Калояро с 20 точки, докато за Панатинайкос Ник Калатес и Мат Лойески реализираха по 14 точки.