Манчестър Сити – Арсенал 3 : 1

Лион – Манчестър Сити   2 : 2

city-agueroСлед изненадващата загуба от Нюкасъл през седмицата Манчестър Сити отговори с отличен мач и победа с 3:1 в домакинството на Арсенал. Серхио Агуеро реализира хеттрик, въпреки че последното му попадение в 61-ата минута бе с ръка. Аржентинецът откри още в първата минута, а след това се разписа и малко преди почивката. Арсенал стигна до изравняване след удар с глава на Косиелни в 11-ата минута. След този гол лондончани имаха кратък период, в който бе равностоен, но през по-голяма част от срещата тимът на Гуардиола напълно превъзхождаше съперника. “Гражданите” се доближиха само на две точки до лидера Ливърпул, който гостува на Уест Хам. Арсенал пък вече е шести, като отстъпи петото място на Манчестър Юнайтед и е в сериозна опасност да пропусне Шампионската лига и следващия сезон, тъй като вече изостава в битката за четворката.