Невероятен Алекс Лазаров с втора победа на Sofia Open

Лазаров преодоля първия квалификационен кръг в Дубай

lazarovАлександър Лазаров се класира за основната схема на турнира Sofia Open в зала „Арена Армеец“, след като преодоля квалификациите. Участващият с „уайлд кард“ Лазаров спаси 2 мачбола срещу поставения под №5 в пресявките Лука Вани (Италия) и го надви със 7:6 (6), 3:6, 7:5. Двубоят бе от втория кръг на квалификациите. В първия си мач вчера 21-годишният българин надви в три сета словака Лукаш Лацко. 154-ият в ранглистата на ATP Вани проби в третия гейм на мача и малко след това поведе с 3:1. Българинът върна брейка в осмия гейм и поведе с 5:4. Първият сет трябваше да се реши в тайбрек и в него нямаше минипробиви в първите 5 точки, а в шестата Лазаров спечели разиграване при сервис на съперника си – 4:2. При 6:3 българинът имаше 3 поредни сетбола, но не успя да се възползва и Вани изравни за 6:6. Лазаров обаче запази спокойствие, взе следващите две точки и с 8:6 спечели тайбрека, а с това и първия сет. Втората част не започна добре за българина, който допусна ранен пробив и Вани поведе с 3:0. Втори пробив на италианеца направи резултата 5:1. Нашето момче върна единия пробив и съкрати изоставането си на 3:5, но с 6:3 Вани все пак затвори втория сет.
 В решаващата трета част Лазаров също допусна ранно изоставане с пробив – 0:2, но върна брейка за 3:3 в шестия гейм. При 4:4 Вани спечели на 15 подаването на Лазаров, а в десетия гейм италианецът се сдоби с два мачбола при 40:15 и срещата изглеждаше почти решена. Не така обаче мислеше Лазаров, който с 4 поредни точки върна пробива. Нещо повече, българинът взе и следващите два гейма и зарадва публиката в “Арена Армеец” с нова победа срещу тенисист от Топ 200.