Аякс – Реал Мадрид 1 : 2

Реал Мадрид – Леганес   3 : 0

REAL 2017Защитаващият титлата си от последните три години испански гранд Реал Мадрид надделя с 2:1 над домакина Аякс. На „Йохан Кройф Арена“ холандците имаха превъзходство през първото полувреме, но не успяха да вземат аванс, след като пропуснаха 3-4 отлични положения. Душан Тадич беше близо до откриването на резултата в 26-ата минута, но нацели гредата Десетина минути по-късно Николас Таляфико прати топката в мрежата на Реал с глава след една от малкото колебливи изяви на вратаря Тибо Куртоа, но попадението беше отменено след консултация с нововъведената в турнира система за видеоповторения (ВАР) заради засада на Тадич. След почивката испанците заиграха по-добре и след час игра стигнаха до гол. Винисиус проби от ляво след пас на Серхио Регилон, навлезе към центъра на наказателното поле и пусна в дясно към непокрития Карим Бензема, който с прецизен изстрел преодоля Андре Онана. Аякс изравни четвърт час преди края, когато Таляфико отне топката на Лукас Васкес в средата на терена и изведе в ляво Давид Нереш, който пусна по тревата към точката на дузпата и Хаким Зийех засече в мрежата. Три минути прeди края резервата Марко Асенсио донесе победата на испанците със засечка отблизо след страхотна асистенция на Даниел Карвахал от дясно. В последните секунди Каспер Долберг беше изведен в чиста позиция в наказателното поле, но Куртоа се намеси решаващо и парира с една ръка.