Торонто Раптърс – Бостън Селтикс 118 : 95

Торонто Раптърс – Бостън Селтикс   118 : 95

nba2Торонто Раптърс постигна разгромен успех със 118:95 над Бостън Селтикс в дербито на Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. След равностойна първа четвърт, в която двата тима на няколко пъти размениха водачеството в резултата, във втората отборът на домакините пое пълен контрол и след 36:13 поведе на почивката с 21 точки при 66:45. В третата четвърт преднината на Торонто дори премина границата от 30 точки, което доведе до това срещата просто да се доиграе в оставащите минути до края.  Паскал Сиакам изигра поредния си отличен мач за Торонто и завърши срещата с 25 точки и 8 борби. Още 21 точки прибави Кауай Ленърд, а с 14 остана Серж Ибака.  За Бостън най-резултатен със 17 точки бе Маркъс Морис, а звездата на тима Кайри Ървинф се представи далеч под възможностите си и остана с едва 7 точки.