Сензацията на турнира! Славия (Прага) отстрани Севиля от ЛЕ!

SLAVIA PRAGAСлавия (Прага) хвърли бомбата в 1/8-финалите на тазгодишното издание на Лига Европа! Чешкият тим елиминира един от хегемоните в турнира – петкратния победител Севиля. След като първият мач в Испания завърши при резултат 2:2, сега домакините стигнаха до инфарктна победа след продължения с 4:3. Славистите поведоха с гол на Майкъл Нгадеу-Нгаджуи в 15-ата минута. Висам Бен Йедер обаче изравни резултата в 44-ата минта от дузпа. Също от дузпа Томаш Сучек отново изведе домакините напред в 46-ата минута, но в 54-ата минута Мунир Ел Хадади пак върна гостите в мача. В продълженията в 98-ата минута Франко Васкес за пръв път изведе андалусийци напред, но в 102-ата минута Мик ван Бюрен отново възстанови равенството. Истинската драма настъпи в последната минута на мача, когато Ибрахим Траоре успя да вкара четвърти гол за своя тим и така да му донесе и крайния успех.