Интер повали Милан в голямото дерби в Италия

Фиорентина – Интер   3 : 3

INTERRОтборите на Милан и Интер изиграха голямо дерби пред препълнените трибуни на „Джузепе Меаца“. Двубоят предложи изключително много емоции от първата до последната минута, след които празнуваха „нерадзурите“. Момчетата на Лучано Спалети стигнаха до победата с 3:2, като се върнаха на третото място в класирането, изпреварвайки именно вечния съперник.  Най-интересният мач от 28-ия кръг на Серия „А“ стартира с попадение на Весино (3), Стефан Де Фрай удвои в 51-ата минута, а Лаутаро Мартинес отбеляза победното попадение от дузпа в 67-ата минута. Преди това Тиемуе Бакайоко намали в 57-ата минута, а Мусакио оформи крайния резултат в 72-ата минута. В даденото шест минутно продължение Конти беше изгонен, но след помощта на ВАР получи само жълт картон и остана на терена. Това вбеси Спалети, който беше пратен в съблекалнята. Веднага след това Ханданович парира удар на Кастийехо с глава, а буквално в последните секунди Д`Амброзио спаси „черно-сините“ след изстрел на Кутроне. Така „нерадзурите“ отново спечелиха градското дерби, както през есента, когато триумфираха с попадение в последните секунди. Успехът върна Интер на трето място с 53 точки, докато „червено-черните“ прекъснаха серията си от пет поредни победи и от десет поредни мача в първенството без поражение, като паднаха на четвърто място с актив от 51 точки.