Шварц с хеттрик при победата над Сейнт Луис

Питсбърг – Айлендърс   6 : 2

nhllДжейдън Шварц се отличи с три гола и асистенция при победата на Сейнт Луис над гостуващия Едмънтън със 7:2. Шуорц вкара във всеки един от периодите и записа четвърти хеттрик в кариерата си и първи от 18 октомври 2017 година. Давид Перон добави две попадения и асистенция, а  Сейнт Луис отправи 44 удара към вратата на съперника срещу едва 17 за Едмънтън. Носителят на купа „Стенли“ Вашингтон спечели гостуването си на Ню Джърси с 4:1 и се изкачи на върха на дивизия „Метрополитън“. Брет Конъли завърши с гола и асистенция за шампионите, а Евгени Кузнецов, Том Уилсън и Андре Букаровски също се разписаха за десетия успех на тима в последните 13 мача. Кени Агостино се разписа за домакините. Дъги Хамилтън единствен вкара при дузпите и донесе победата на Каролина с 3:2 срещу гостуващия Питсбърг. Пека Рине отрази всичките 22 удара и записа четвърти „шътаут“ за сезона, а Нешвил надделя над гостуващия Торонто с 3:0. Брайън Бойл, Уейн Симъндс и Филип Форсберг реализираха за домакините, които записаха трети пореден успех и се доближиха на точка от първото място в Централната дивизия. Тайлър Сегин записа четири асистенции и помогна за успеха на Далас над гостуващия Флорида с 4:2. Александър Радулов се отличи с два гола и асистенция, а третият член на първата нападателна линия на тима Джейми Бен допринесе с гол и две асистенции. Шок Кюрали се разписа два пъти, а Туука Раск записа 45-ия „шътаут“ в кариерата си, при победата на Бостън с 5:0 над Ню Йорк Айлъндърс като гост. Раск отрази едва 13 удара и за четвърти път през сезона не допусна гол, а домакините изиграха най-слабия си мач в нападение през кампанията. Андреас Атанасиу вкара два гола, а Детройт спечели гостуването си на НЮ Йорк Рейнджърс с 3:2. Атанасиу е водещ реализатор на тима си с 28 попадения и има шансове да стане първият играч от Детройт с 30 гола в един сезон от десет години. Вратарят Джими Хауърд отрази 41 шайби, а Франс Нилсен също вкара. Райън Стром и Брендън Смит се разписаха при петата поредна загуба на Рейнджърс, а Хенрик Лундквист завърши с 27 спасявания.