Севиля – Алавес 2 : 0

Севиля – Алавес   2 : 0

seviliaaaОтборът на Севиля взе ценна победа с 2:0 над Алавес в среща от 30-ия кръг на Примера дивисион на своя „Рамон Санчес Писхуан“. Това бе пряк сблъсък между два от отборите, борещи се за място в Шампионската лига догодина и именно поради тази причина трите точки имат двойно по-голяма стойност.  След сравнително равностойно първо полувреме, Севиля все пак успя да поведе в края му. В 41-ата минута Пабло Сарабия върна към нахлуващия на скорост Роке Меса, който с бомбен шут заби кълбото в мрежата за 1:0. В 80-ата минута андалусийци подпечатаха успеха си с втори гол. Гостите сбъркаха при изнасянето на топката, която бе отнета в средата на терена и Севиля организира бърза контраатака, Сарабия бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно вкара за 2:0.