Ботев (Враца) – Славия 0 : 0

slaviaОтборите на Ботев (Враца) и Славия изиграха много нервен мач в първия полуфинален плейоф за мястото даващо право на участие в баража за Лига Европа. На стадион „Христо Ботев“ двата тима не успяха да си вкарат гол, като завършиха 0:0. Така всичко ще се реши в петък, когато носителят на Купата на България е домакин на стадион „Славия“ в квартал „Овча купел“. Последните минути отборите удариха по една греда, като се разминаха с победата. Сблъсъкът беше изключително изнервен, като няколко пъти имаше мелета и разправии между футболистите на терена. Първото меле беше малко преди почивката, когато врачани имаха основание да искат дузпа. В началото на второто полувреме последваха остри сблъсъци, като бяха спестени червени картони на Дарко Тасевски и Валери Домовчийски, а пет минути преди края Георги Петков също можеше да бъде изгонен, след като избута без топка бившия си съотборник в Левски – Домовчийски.