Преди Челси – Айнтрахт

Лацио – Севиля е дербито в жребия на Лига Европа

EUROPE LEAGUEОтборите на Челси и Айнтрахт (Франкфурт) ще излязат днес в 22:00 часа на стадион “Стамфорд Бридж” в мача-реванш от 1/2-финала в Лига Европа. Първата среща в Германия завърши без победител при резултат 1:1. Това дава леко предимство на домакините, но и гостите не идват като обречени и имат съвсем реален шанс да се доберат до финала. Те обаче трябва да търсят задължителна победа или равенсство с много голове. Челси е фаворит в мача и освен добрия турнирен резултат от първата среща, има и други фактори, които накланят везните в полза на англичаните. “Сините” са в серия от 16 поредни мача без загуба в Лига Европа. Челси е отборът с най-много голове в Лига Европа през сезона (31) и е отправил най-много удари (217). За Айнтрахт това е първи полуфинал в Европа от 1979/80. Тогава клубът от Франкфурт печели турнира. Възпитаниците на Адолф Хютер обаче се намират в лош момент. Те спечелиха само 1 от последните си 7 мача във всички турнири. В последния си двубой в Бундеслигата тимът записа най-тежкото си поражение за сезона с 1:6 от Байер (Леверкузен). Германците обаче имат на свое разположение две силни оръжия. Първото е нападателят Лука Йович, който има 26 гола във всички турнири. Другото е невероятата публика, която следва отбора навсякъде  не спира да го подкрепя от първата до последната минута. Домакините не могат да разчитат на Нголо Канте за деншния мач. Той получи контузия в бедрото през уикенда и няма как да бъде на 100 довечера. Най-вероятно мястото му в средата на терена ще заеме Матео Ковачич, който ще си партнира с Лофтъс-Чийк и Жоржиньо. Контузеният Себастиан Алер попадна в групата, но е малко вероятно да започне от първата минута. Добрата новина за гостите е завръщането на Анте Ребич, който вероятно ще измести от състава Мият Гачинович.