Карен Хачанов победи Ян-Ленард Щруф и се класира за четвъртфиналите

tenis maje us openРуснакът Карен Хачанов преодоля затруднения в средата на мача, но се наложи над представителя на домакините Ян-Ленард Щруф с 6:3, 3:6, 6:4 и се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис в Хале, Германия. Хачанов, номер 9 в света, спечели само две от седемте си възможности за пробив, но все пак стигна до победата след час и 43 минути на корта. Следващият съперник на руснака ще бъде излъчен от двубоя между Матео Беретини и Андреас Сепи. Непоставеният белгиец Давид Гофен също се класира на четвъртфинал, след като победи молдовеца Раду Албот с 4:6, 6:4, 6:3. В следващия си мач той ще срещне Александър Зверев или Стийв Джонсън. Французинът Пиер-Юг Ербер пък надви с 2:6, 7:6(2), 6:4 украинеца Серхий Стаховски.