Ференцварош – Лудогорец 2 : 1

Лудогорец загуби реванша срещу Динамо Батуми, но продължава във втория квалификационен кръг на Шампионска лига

LUDOGORECБългарският шампион Лудогорец отстъпи с минималното 1:2 на унгарския Ференцварош в първи мач от първия квалификационен кръг за Шампионската лига. Полският нападател Якуб Швиерчок отбеляза гола за Лудогорец в 31-ата минута, но българите могат да съжаляват, че не си тръгнаха и с още по-удобен турнирен резултат. Мачът започна с невероятен натиск на домакините, които бяха бурно подкрепяни от почти пълния стадион Групама Арена. И още в 6-ата минута норвежецът Нгуен Чол Токмак откри резултата. Ветеранът Дердьо Ловренчич проби от ляво през Недялков и центрира, новото попълнение Жордан Икоко закъсня и Токмак през него откри резултата. До 20-ата минута домакините натискаха още, но се отличиха с няколко центрирания и далечен удар на Тамаш Пришкин. Постепенно българите избутаха събитията на терена към отсрещната половина, изпълниха и няколко корнера. В 27-ата минута Яцек Горалски се освободи добре в наказателното поле, но нямаше голям ъгъл да стреля и реши да върне назад. Идеята му не беше лоша, но нямаше негов съотборник да я разчете и да се включи. Четири минути по-късно разградчани изравниха чрез полския нападател Якуб Швиерчок. Мавис Чибота получи топката пред наказателното поле, стреля силно, вратарят парира удара. Но при добавката топката попадна в Якоб Швиерчок, а полякът нямаше как да сгреши на празна врата. Домакините имаха претенции за засада, но на повторенията се видя, че те са неоснователни. Второто полувреме започна отново с натиск на домакините, който продължи до 65-ата минута, когато Олександър Зубков вкара за 2:1. Преди това попадение на унгарците беше отменено правилно заради засада. В 65-ата минута отново вездесъщият Токмак Нгуен отново надделя с лекота над Икоко в наказателното поле и пусна пас към Олександър Зубков, който изпревари Терзиев и от 5 метра разстреля Пламен Илиев.