Георги Миланов с три асистенции при победата на МОЛ Види

georgi milanovБългарският национал Георги Миланов се отличи с три асистенции при убедителната победа на унгарския МОЛ Види над домакина Зета Голубовци (Черна гора) с 5:1 в първата среща от първия кръг на квалификациите в Лига Европа. Още в третата минута Миланов проби по лявото крило и пусна пас по тревата в наказателното поле към Лоик Него, който от 12-13 метра откри резултата. Десетина минути по-късно Него удвои с удар от въздуха отблизо след ново подаване на Миланов отдясно. В средата на първото полувреме французинът оформи своя хеттрик с шут от 14-15 метра след нова асистенция на българския халф. Миланов беше заменен в 64-ата минута от Саболч Хущи, който оформи крайното 5:1 в добавеното време. Роланд Юхас също вкара за унгарците в 87-ата минута, а за домакините се разписа Бала Горанович в 17-ата минута за 1:2.