Левски продължава напред в Европа след нова победа с 2 : 0 над Ружомберок

Левски започна подготовката си за новия сезон само с 14 футболисти

LEVSKIОтборът на Левски постигна втора поредна победа в Лига Европа и трета поред от три мача под ръководството на Петър Хубчев. „Сините“ надвиха за втори път словашкия Ружомберок с 2:0 в срещата реванш от от първия предварителен кръг на втория по сила евротурнир. Отново Давиде Мариани откри резултата в полза на столичани в 33-ата минута, а новата деветка на отбора Дени Алар, който дебютира десет минути преди края, откри головата си сметка за клуба в последната минута с красиво воле. Така „сините“ продължават напред в турнира с общ резултат 4:0. Така девет години, след като 26-кратните шампиони на България победиха като гост в европейските клубни турнири, отново записаха две победи срещу един противник в Европа. Последният такъв съперник беше Дъндолк през юли 2010 година, след което Левски изигра 12 мача в Европа. Другата седмица Левски гостува в Кипър, където ще се изправи срещу АЕК (Ларнака), който отстрани Петроклуб от Молдова след две победи по 1:0.