ЦСКА-София отпадна от турнира Лига Европа след загуба в Украйна

Преди Осиек – ЦСКА

CSKAЦСКА-София загуби с 0:1 гостуването си на Зоря (Луганск) в среща реванш от третия предварителен кръг на Лига Европа и след общ резултат 2:1 в полза на украинците от двата мача отпадна от надпреварата. Единственото попадение в днешния двубой вкара Русин в 89-ата минута. С немалка заслуга за поражението бе главният съдия, който в 22-ата минута не отсъди дузпа в полза на червените след шут на Малинов и игра с ръка на противников бранител. Моментално последва атака на Зоря, а след две грешки на Албентоса и Томаш Русин се откъсна сам срещу вратаря, Турицов го събори, за което получи директен червен картон. Дори да бе декориран с жълт това щеше да му е втори и бранителят на българския тим отново трябваше да напусне игра. Останали с 10 човека футболистите на Люпко Петрович не се предадоха и на два-три пъти имаха нелоши шансове да вкарат гол, но Евандро и Малинов не успяха. От своя страна украинците не създадоха почти нищо интересно до 89-ата минута, в която вкараха и попадението.