ЦСКА-София не успя да победи опашкаря Дунав в Русе

CSKA-2ЦСКА-София се издъни неочаквано в Русе, завършвайки 1:1 с Дунав в мач от 7-ия кръг в efbet Лига. Двубоят започна с очакван натиск на ЦСКА-София, но „червените“ трудно намираха път към вратата на домакините, които на моменти се защитаваха със 7-8 играчи. Това затрудни  играчите на Люпко Петрович  и те заложиха на ударите от дистанция, които обаче не им донесоха успех. Съвсем изненадващо русенци поведоха в 41-ата минута след детинска грешка на Тиаго Родригес. През второто полувреме тонусът в играта на ЦСКА-София падна още повече и отборът по-трудно стигаше до голови положения. И тогава на сцената отново излезе очаквания герой Евандро. Бразилецът показа за пореден път класата си в 68-ата минута. Той получи топката от Кристиян Малинов и от движение я прати неспасяемо във вратата на Дунав. Голът като че ли успокои прекалено гостите, които очакваха съперникът да рухне. В даденото от съдията Никола Попов продължение футболистите на ЦСКА-София не показаха достатъчно аргументи, че заслужават победата и логично двубоят завърши 1:1.