Favicon_File

България отпадна от Европейското първенство по волейбол при жените след загуба на четвъртфинала от Сърбия с 0 : 3

България – Казахстан   3 : 0

bulgaria volley jeniБългария отпадна от европейското първенство по волейбол при жените. На четвъртфиналите в Анкара българският отбор загуби с 0:3 (19:25, 18:25, 26:28) срещу европейския и световен шампион Сърбия. В самото начало на срещата Анкара българският тим, воден от селекционера Иван Петков, имаше аванс в резултата, но не успя да го задържи и след смяна на водачеството Сърбия излезе напред след 25:19. Във втората част европейските и световни шампионки контролираха изцяло събитията на терена и лесно спечелиха с 25:18. България оказа най-сериозна съпротива на по-класния си съперник само в третия гейм на двубоя. Стигна се до 23:23, а след това „лъвиците“ демонстрираха здрави нерви, но все пак загубиха драматично след 26:28. Българският тим се класира в челната осмица на шампионата за първи път след 2009 година. Най-резултатна за България стана Елица Василева с 18 точки, а 10 точки добави Гергана Димитрова. Тияна Бошкович беше най-резултатна за Сърбия със своите 22 точки. В предварителната група на шампионата българките загубиха с 1:3 срещу Сърбия. Сръбският ми ще играе на полуфиналите срещу победителя от сблъсъка между Русия и Италия.

Волейболистките на Италия по волейбол попаднаха в четворката на Евроволей 2019, след като отстраниха тима на Русия с 3:1 (25:27, 25:22, 27:25, 25;21) в 1/4-финален мач, изигран в Лодз (Полша). Първи съдия на двубоя беше българинът Ивайло Иванов. „Адзурите“ ще се борят за медал след осемгодишно отсъствие – последно през 2011 година се класираха на 4-о място след загуба от Турция в мача за бронза. Най-резултатна бе Паола Егону с 28 точки (3 блока, 42% ефективност в атака), Мириам Сила добави 19 точки (2 аса, 2 блока, 50% ефективност в атака, 18% перфектно и 36% позитивно посрещане). Индре Сорокайте приключи с 13 точки (1 ас, 3 блока,  32% ефективност в атака, 31% перфектно и 41% позитивно посрещане), Офелия Малинов се отличи с 6 точки (2 аса, 4 блокади). За “Сборная“ Наталия Гончарова завърши с 22 точки (2 блока, 33% ефективност в атака). На полуфинала “Скуадра адзура” ще се изправи срещу световните и европейски шампионки от Сърбия, които победиха България с 3:0  в първия 1/4-финал.

В друг четвъртфинал женският национален отбор на Турция се класира на полуфинал на европейското първенство, след като надиграха категорично Холандия с 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) в 1/4-финален мач в Анкара. Волейболистките на Джовани Гуидети ще се изправят срещу Полша, които се наложиха над Германия с 3:2. Двуоят е на 7 септември (събота), а часът ще бъде уточнен допълнително. Най-резултатна бе Ханде Баладин с 16 точки, Еда Ердем Дюндар приключи с 12 точки (3 блока). За „лалетата“ Лонеке Сльоетйес бе най-полезна с 16 точки (1 ас).