Словения и Полша се класираха за полуфиналите на Европейското първенство по волейбол за мъже

POLAND VOLLEYСловения детронира шампиона Русия с 3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:21) на четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол за мъже. Пред 11225 зрители в Любляна домакините изненадващо спечелиха срещу сочения за фаворит тим на „Сборная“ и за втори път в историята се ще играят на полуфинал на континентален шампионат. Словенците бе бяха печелили гейм в четири мача срещу съперника на Еврофинали, включително и при загубата с 0:3 в груповата фаза на надпреварата. Най-резултатен за успеха беше Тиме Урнаут с 13 точки. За Русия с 20 точки се отличи Виктор Полетаев. Словения елиминира България на осминафиналите също след победа в четири гейма. Световният шампион Полша отнесе сребърния медалист от предишния континентален шампионат Германия с 3:0 (25:19, 25:21, 25:18) в друг четвъртфинал в Апелдоор (Холандия). Така възпитаниците на Витал Хайнен запазиха надежди за първи медал от Еврошампионат от 2011 година, когато взеха бронз. Вилфредо Леон беше най-добър за победителите с 18 точки, а за Бундестима Дрьорд Грозер се отличи също с 18 точки. Словения и Полша се определят единия финалист в среща помежду си на 26 септември.