Байерн унизи Тотнъм в Англия

bayern 2019Байерн (Мюнхен) демонстрира на какво е способен, след като спечели с впечатляващото 7:2 при гостуването си на Тотнъм в Лондон в мач от група B на Шампионската лига. Баварците показаха зрялост и умения за разлика от съперника, който бе тотално надигран през второто полувреме. Гостите водеха с 2:1 на почивката. „Шпорите“ поведоха в 12-ата минута с попадение на Сон и имаха положения през първото полувреме, но не се възползваха от тях. Тимът на Нико Ковач изравни три минути след първия гол в мача чрез Кимих, а в края на първото полувреме Левандовски направи резултата 1:2. В началото на втората част Серж Гнабри реализира два гола в рамките на две минути и реши мача. Домакините върнаха едно попадение след дузпа, реализирана от Хари Кейн, но през целия мач изглеждаха уязвими в защита. Гнабри още веднъж се възползва от това в 83-ата минута, когато бе изведен зад защитита и оформи своя хеттрик. Малко преди края Левандовски и отново Гнабри се разписаха по още веднъж, като защитата на Тотнъм изглеждаше напълно неспособна да се справя с атаките на съперника. Байерн е лидер в групата с пълен актив от шест точки, а Тотнъм има едва една и ще трябва доста да се потрудни, за да си осигури едно от първите две места.