Барселона обърна Интер за първа победа в Шампионската лига

Леванте – Барселона   0 : 5

barcaБарселона победи след обрат Интер с 2:1 на своя „Камп Ноу“ във втория мач на двата отбора в тазгодишното издание на Шампионската лига. Гостите от Милано започнаха ударно срещата с гол след само 180 секунди, но усетът на Луис Суарес пред гола отново донесе трите точки за „каталунците“ през второто полувреме.  Срещата на „Камп Ноу“ започна по най-добрия начин за гостите, които още в 3-та минута поведоха в резултата. Стефано Сенси успя да изведе напред Лаутаро Мартинес, аржентинецът се пребори със Семедо и с перфектен удар по земя в далечния ъгъл разпечата вратата на „блаугранас“ за 0:1. След почивката Валверде пусна в игра Артуро Видал вместо Бускетс и това веднага даде резултат, като атаките на домакините станаха много по-остри и опасни. Интер очевидно прие играта в полето си и това даде много възможности пред каталунците. Така в 58-та минута именно Видал получи извън наказателното поле и центрира към Суарес, който от границата на пеналта стреля от воле и прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Ханданович. В 84-та минута дойде и победния момент за домакините. Меси получи в центъра, елиминира един, след това втори до наказателното поле и пусна пас по конец към Суарес, който влезе на скорост сам срещу Ханданович и нямаше как да сбърка от няколко метра.