Русия стана третият сигурен участник на Евро 2020

rusia_azerbaidjanРусия стана третият сигурен участник на Евро 2020 след Белгия и Италия. „Сборная“ си гарантира място на финалите на шампионата след победа с 5:0 над Кипър като гост в двубой от осмия кръг на квалификационна група „I“. С победата руснаците събраха 21 точки и заемат второ място, на 3 зад лидера Белгия. Третият в подреждането тим на Кипър има 10 точки и няма как да стопи изоставането си в оставащите два мача. В Никозия Русия реши всичко в срещата още до 23-тата минута с два гола на Денис Черишев и Магомед Оздоев. Пет минути след второто попадение Константинос Лаифис от състава на домакините получи директен червен картон и това уби всякаква интрига. В 79-ата минута Артьом Дзюба покачи на 3:0, минута преди края Александър Головин вкара за 4:0, а в добавеното време Черишев оформи победата на руснаците с втория си гол в срещата. В другия двубой от групата, игран по същото време, Шотландия разгроми с 6:0 абсолютния аутсайдер Сан Марино. Три гола до почивката вкара Джон МакГин, а след нея се разписаха Лоурънс Шанкланд, Стюарт Финдлей и Стюарт Армстронг.