Украйна се класира за Евро 2020, Роналдо вкара гол номер 700!

Португалия написа история и стана първият шампион в Лигата на нациите

RONALDOКристиано Роналдо отбеляза своя гол №700 в кариерата си при загубата на Португалия с 1:2 в гостуването си на Украйна в хубав двуостър мач. Рома Яремчук откри резултата за домакините още в четвъртата минута. Вратарят Руи Патрисио отрази удар с глава след корнер, но при добавката деветката довкара топката във вратата. В 27-ата минута Андрий Ярмоленко удвои аванса на украинците, завършвайки хубаво центриране по земя отляво. Украйна доигра последните 20 минути от срещата в намален състав, след като Тарас Степаненко бе изгонен за втори жълт картон за игра с ръка в наказателното поле. Роналдо превърна отсъдената дузпа в гол, който бе под №700 за него в кариерата му на клубно и национално ниво. 34-годишният ас е шестият футболист в историята с подобно постижение. Повече голове от него имат само австриецът Йозеф Бицан (805), бразилските легенди Пеле (779) и Ромарио (748), германецът Герд Мюлер (709) и унгарецът Ференц Пушкаш (701). Съвсем скоро Роналдо ще влезе в топ 3. Португалецът е вкарвал в 12 различни състезания. По клубове головете му се разпределени по следния начин: 5 в 31 мача за Спортинг (Лисабон), 118 в 292 мача за Манчестър Юнайтед, 450 в 438 мача за Реал Мадрид, 32 в 51 мача за Ювентус. Португалецът може да се похвали и с  95 попадения в 162 мача за националния отбор. Любимата жертва на CR7 е Севиля. Нападателят е вкарал цели 27 гола на тима от Андалусия. 25 са головете му срещу Атлетико Мадрид, 23 срещу Хетафе и 20 срещу Селта. Във вратата на Барселона Роналдо има 18 гола.