Трудна победа за Барселона в Чехия

Барселона – Леонеса   4 : 1

BARCAОтборът на Барселона се измъкна при гостуването си на Славия в Прага в двубой от третия кръг на група F на Шампионската лига. Каталунците спечелиха с 2:1, като стигнаха до успеха благодарение на гения на Лионел Меси и стабилната игра на вратаря Тер Стеген. Чехите притиснаха сериозно своя съперник през втората част, когато надиграха своя съперник, но не успяха да материализират превъзходството си. Първото попадение за каталунците в чешката столица отбеляза Лионел Меси още в третата минута след асистенция на Артур. В началото на втората част домакините върнаха равенството, като автор на попадението за Славия стана Ян Божил. В 56-ата минута Барселона отново излезе напред, след като Олайинка си отбеляза автогол. Каталунците вече имат 7 точки и водят в класирането в групата, в която са още Интер и Борусия Дортмунд.