Ливърпул победи Арсенал след голово зрелище

Ливърпул – Ред Бул Залцбург   4 : 3

LIVERPOOL KLOPЛивърпул се класира за четвъртфиналите в Купата на Лигата след голово шоу на “Анфийлд” в мач срещу Арсенал. Срещата завърши 5:5, след като Ориги изравни в 94-ата минута. Последваха изпълнения на дузпи, при които домакините надделяха с 5:4. Двамата мениджъра бяха променили всичките 11 играчи от последните им срещи в първенството. 18-годишният десен бек Неко Уилямс дебютира, а привлеченият през лятото Сеп ван Ден Берг, който е на 17, за първи път бе титуляр. 16-годишният Харви Елиът бе част нападението заедно с Дивок Ориги и Риън Брустър. Изненадата в тима на Арсенал бе завръщането на Месут Йозил, който изигра силен мач. Атаката водеше 18-годишният Габриел Мартинели, който се разписа на два пъти и вече има седем гола в седем мача.