Роналдо върна Ювентус на върха с гол в в последната минута

Роналдо направи Ювентус тотален хегемон в Италия

ronaldo juveШампионът Ювентус се върна на върха в Серия А след трудна победа у дома с 2:1 над Дженоа в двубой от междинния 10-и кръг на Серия А. В герой за торинци за пореден път се превърна Кристиано Роналдо, който изработи и реализира дузпа в добавеното време на мача. И двата отбора доиграха мача с по 10 души, след като набързо през втората част бяха изгонени Касата от Дженоа Рабио от Ювентус. Аванс на Ювентус даде капитанът Леонардо Бонучи в 35-ата минута, а след грешка в отбраната на Ювентус Дженоа върна равенството в 41-ата чрез Куаме. Двубоят вървеше към своя край, когато Роналдо взе нещата в свои ръце и донесе победата на „Старата госпожа“. Така Ювентус събра 26 точки и измести от върха Интер, който остана втори в 25.