Аржентина и Уругвай завършиха наравно в люто дерби, Кавани предизвика Меси на бой

Аржентина – Катар   2 : 0

MESSIЛионел Меси спаси Аржентина от загуба срещу Уругвай в контрола, играна в Тел Авив. Срещата завърши 2:2, като Меси изравни в от дузпа в добавеното време на мача.  В 34-тата минута „гаучосите“ поведоха с първия си точен удар. Луис Суарес отклони едно центриране към Едисон Кавани, който отблизо откри резултата с 50-ия си гол за националния отбор. Пет минути след това гол на Дибала бе отменен заради игра с ръка. Аржентина натисна след почивката и в 63-ата минута  Агуеро изравни, засичайки центриране от фаул на Меси за 1:1. Само пет минути по-късно Луис Суарес отново изведе Уругвай напред след добро изпълнение на пряк свободен удар. В даденото от съдията продължение на мача  Аржентина получи дузпа, която бе превърната в гол от Меси – негов 70-ти с екипа на националния отбор. По – късно стана ясно, че нападателят на Уругвай Единсон Кавани е отправил закани за бой към звездата на Аржентина Лионел Меси по време на приятелската среща. Между двамата възникна разправия, като те си размениха остри реплики. Аржентинските медии разкриха какво са си казали футболистите. Според „Оле“ Кавани е „отправил“ покана към Меси да разрешат спора като мъже. На отправеното предизвикателство Меси е отговорил по следния начин: „Когато пожелаеш“.