Ливърпул и Наполи не успяха да се победят

Ливърпул – Порто   2 : 0

LIVERPOOLЛидерите в Група „Е“ на Шампионската лига Ливърпул и Наполи не успяха да се победят и да си гарантират класиране за следващата фаза на надпреварата, след като завършиха при резултат 1:1 сблъсъка си на „Анфийлд“. Гостите поведоха с гол на Дрис Мертенс в 21-вата минута, като това си остана и единствената им опасна атака в този двубой. След този момент, и особено през втората част, тимът на Карло Анчелоти мислеше единствено за защитата. Ливърпул изравни чрез Деян Ловрен (65'), но този път не успя да стигне до пълен обрат, както правеше доста пъти от началото на сезона, и не съумя да вземе реванш за поражението в Неапол през септември. Така, за да се класира за 1/8-финалите, европейският шампион не трябва да губи от Залцбург като гост в последния кръг. Наполи пък ще трябва да осигури преминаването си в следващата фаза в домакинство срещу аутсайдера Генк.