Интер Милано отпадна от Шампионската лига

Барселона – Леонеса   4 : 1

BARCAИнтер Милано отпадна от Шампионската лига след поражението си с 1:2 у дома срещу Барселона в двубой от група „F“ на турнира. Ансу Фати в 86-ата минута реализира победния гол за експерименталния състав на испанския шампион. Тийнейджърът се разписа след двойно подаване с Луис Суарес и удар извън наказателното поле. В 23-ата минута Карлес Перес изведе каталунците напред в резултата, но минута преди почивката Ромелу Лукаку изравни след пас на Лаутаро Мартинес. Три попадения за домакините бяха отменени заради засади, а Интер игра по-активно в решителната за класиране среща. Данило Д'Амброзио, Лукаку и Кристиано Бираги пропуснаха изгодни голови положения преди почивката. През втората част грандът от Милано обсади наказателното поле на своя противник, но отново не успя да вземе аванс в резултата. Вратарят на каталунците Нето се отличи с няколко добри намеси. Барса игра без шесткратния носител на „Златната топка“ Лионел Меси, който получи почивка. Испанският първенец вече си беше осигурил първото място в групата преди тази среща, докато Интер остана на трета позиция със 7 точки и през пролетта ще играе в Лига Европа.

В другия двубой от група „F“ Борусия Дортмунд спечели трудно с 2:1 у дома срещу Славия Прага. Германците взеха аванс още в десетата минута чрез Джейдън Санчо, който се разписа на празна врата след пас на Марко Ройс. Чехите изравниха с гол на Томаш Сучек две минути преди почивката, но в 61-ата минута Юлиан Брандт след шут от малък ъгъл осигури ценния успех в полза на „жълто-черните“. Домакините останаха с десет души на терена след втори жълт и съответно червен картон на Юлиан Вайгъл в 77-ата минута. Борусия завърши на втора позиция с десет точки, докато Славия Прага остана на последно място в класирането със само 2 спечелени точки.