Резултати НБА

SPORT_NBAДалас Маверикс сложи край на рекордната серия на Милуоки Бъкс от 18 поредни победи, след като се наложи като гост със 120:116. Успехът на тексасци е особено впечатляващ, тъй като те го постигнаха без контузения си лидер Лука Дончич, който се възстановява от изкълчен глезен. Хюстън Рокетс направи забележителен обрат и победи със 109:107 като домакин Сан Антонио Спърс. „Ракетите“ изоставаха с 25 точки минута преди края на първото полувреме, но водени от Ръсел Уестбрук успяха да сътворят обрат в самия край на срещата. Така Хюстън взе и своеобразен реванш за загубата си от Сан Антонио след 2 продължения преди няколко седмици, когато съдиите не признаха редовна забивка на Джеймс Хардън, което в крайна сметка ги лиши и от победата тогава. Уестбрук завърши мача с 31 точки и 10 борби, докато Хардън добави още 28 точки. За Сан Антонио най-резултатен бе ветеранът ЛаМаркъс Олдридж с 19 точки, а Брин Форбс добави още 18. Шампионът Торонто Раптърс постигна изразителен успех със 133:113 при домакинството си на Кливланд Кавалиърс. Баскетболистите на треньора Ник Нърс поведоха с 18 точки още преди края на първата четвърт и нямаха никакви затруднения да затворят мача с разлика. Паскал Сиакам бе най-полезен за Торонто с 33 точки, 26 добави Норман Пауъл, а с 20 точки остана ветеранът Кайл Лаури. За Кливланд Колин Секстън и Дариус Гарланд бяха най-резултатни с 25 и 20 точки съответно.