Питсбърг – Айлендърс   6 : 2

nhllРоденият в Русе руски вратар Александър Георгиев направи само 19 спасявания и допусна три гола при поражението на Ню Йорк Рейнджърс с 2:5 от Нешвил Предатърс. 2:42 минути преди края на редовните 60 минути Рейнджър намали на 2:3 чрез Артьоми Панарин, което накара старши треньора на домакините Дейвид Куин да извади от игра Георгиев в търсене на изравняването с шестима полеви играчи на леда. Това обаче се оказа контрапродуктивно за домакините и те допуснаха нови два гола в заключителните 110 секунди на мача. Техни автори станаха Роман Йоси и Райън Елис. Шампионът за 2018 година Вашингтон Кепиталс претърпя тежко поражение с 0:3 при гостуването си на Кълъмбъс Блу Джакетс. Ерик Робинсън откри резултата в 12-ата минута на срещата, а другите два гола за домакините добави Оливер Бьоркстранд в началото на заключителната третина. Много силен мач за Кълъмбъс направи вратарят Йоонас Корписало, който отрази всички 30 шайби към вратата си. С хеттрик на нападателя Давид Перон шампионът в Националната хокейна лига Сейтн Луис Блус победи с 5:2 като домакин Колорадо Аваланш в дербито на Централната дивизия. Перон откри резултата минута преди края на първата третина, но до средата на втората Колорадо обърна с голове на Назим Кадри и Мико Рантанен. Отново Перон и Винс Дън точно преди края на втората част изведоха „сините“ отново напред в резултата, а в последния период Джордан Киру и отново Перон бяха точни за 5:2. С победата Сейнт затвърди лидерската си позиция в дивизията с 48 точки, на три пред Колорадо.