Давид Гофен обърна Григор и изравни резултата между Белгия и България

Григор Димитров не оказа сериозна съпротива в първия сет срещу шампиона от “Мастърс”-а в Монте Карло

Grigor DimitrovКапитанът на България за ATP Cup Григор Димитров допусна обрат от 6:4, 2:6, 2:6 след 2 часа и половина оспорвана битка с първата ракета на Белгия Давид Гофен и пропусна възможността предсрочно да осигури класиране на състава ни на четвъртфиналите в новия отборен турнир. Григор игра достатъчно солидно в първия сет, за да създаде обичайните проблеми на опонента си, срещу когото досега имаше 8 победи в 9 мача на най-високо професионално ниво. Феноменални удари му осигуриха спечелване на сета от посрещане, но оттогава нататък сервисът на Димитров го провали. Сваляне на скоростта и няколко двойни грешки съвсем лишиха Гришо от увереност в подаването си, а повишената агресия от ретур и от основната линия на белгиеца действаха изцяло в негова полза. Късметът също покри Гофен в няколко рисковани отигравания в третия сет и най-вече в шестия му гейм, когато той бе близо до това да бъде пробит, но издържа. Така рядко срещаната загуба на Григор от този противник означава, че мачът на двойки ще реши дали България ще играе на четвъртфиналите на ATP Cup.