Манчестър Сити взе солиден аванс в дербито с Юнайтед

Уотфорд – Манчестър Сити   1 : 2

manchester city swansea-gabriel-jesus_1nuoeov5puq3d1kyg17pfju1zvМанчестър Сити направи голяма крачка към финала на „Карабао Къп“ (Купата на Лигата), след като победи с 3:1 като гост градския съперник Манчестър Юнайтед в първия полуфинален сблъсък и гледа уверено към реванша на 29 януари на „Етихад“. „Гражданите“ изиграха брилятно първо полувреме, в което отбелязаха три гола и си осигуриха комфортния аванс. Попаденията за Сити отбелязаха Бернардо Силва в 17-ата минута, Риад Марез в 33-ата, а Андреас Перейра си отбеляза автогол в 39-ата. Маркъс Рашфорд намали в 70-ата минута, но надеждата за Юнайтед да продължи изглежда малка. В другия полуфинал ще се изправят Лестър срещу Астън Вила. Така „гражданите“ отмъстиха на Юнайтед за загубата през декември с 1:2 на „Етихад“ в двубой от Премиър лийг и записаха трети пореден успех като гост на „Олд Трафорд“.