Ювентус – Рома 2 : 1

Ювентус – Рома   2 : 1

juve-pobedaКристиано Роналдосе разписа от дузпа и Ювентус надви Рома с 2:1 в мач от 19-ия кръг на италианското първенство по футбол, с което шампионите се откъснаха с две точки на Интер в Серия „А“. Рома допусна фатална грешка в десетата минута, след като вратарят Пау Лопес подаде на Жордан Верету на границата на наказателното поле, а французинът бе пресиран от Пауло Дибала и загуби топката. В крайна сметка защитникът на домакините фаулира съперника и Роналдо вкара втория гол в срещата, с който Юве спечели мача на „Олимпико“. Мерих Демирал откри за торинците в третата минута след центриране на Дибала от статично положение, а Диего Пероти върна един гол в 68-та от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Юве. Рома създаде две чисти положения в края, но не успя да изравни и полученият гол повече извади отбора от челната четворка за сметка на Аталанта.