Григор Димитров започва срещу аржентинец Откритото първенство на Австралия

Григор Димитров е №19 в света, а Димитър Кузманов запазва 162-то си място в класацията на мъжката тенис асоциация

GRIGOR dimitrovГригор Димитров ще започне участието си на Australian Open срещу аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро. Това отреди тегленият днес жребий. Аржентинецът е на 26 години и заема 51-во място в световната ранглиста на АТР. До момента двамата не са се срещали на корта и това ще бъде техен първи мач. Лондеро е професионалист от 2010 г. Той има една титла в кариерата си – на турнира в Кордоба в родината си през февруари миналата година. За него това ще бъде дебют в основната схема в Мелбърн. През 2019 г. аржентинецът стигна до втория кръг на квалификациите. Българинът е поставен под №18 в основната схема. При евентуална победа, във втория кръг Димитров може да се изправи срещу друг представител на аржентинската тенис школа – Леонардо Майер, или срещу американеца Томи Пол. В третия кръг потенциален негов съперник е 13-ият в схемата Денис Шаповалов, а в четвъртия кръг е възможен сблъсък с Роджър Федерер. В четвъртината на Григор Димитров се намират още Матео Беретини, Фабио Фонини, Гуидо Пея и Борна Чорич. Това ще бъде 11-ото участие на Григор Димитров на Australian Open. Той е полуфиналист в турнира от 2017 година и два пъти четвъртфиналист (2014 и 2018 г. Световният №1 Рафаел Надал ще играе с Уго Далиен от Боливия, седемкратният шампион Новак Джокович стартира защитата на титлата си срещу Ян-Ленард Щруф от Германия, а третият поставен Роджър Федерер (Швейцария) започва срещу Стийв Джонсън (САЩ). В последния си двубой преди АО Григор Димитров допусна неприятна загуба с 4:6, 2:6 от Ник Кирьос в срещата между двамата от демонстративния турнир “Куйонг Класик” в Мелбърн. Хасковлията показа стабилна игра само до средата на първия сет, но след това не бе никак убедителен и съперникът му напълно заслужено стигна до успеха. Това бе едва втора загуба на Димитров от Кирьос в досегашните общо 5 срещи помежду им.