Монако – ПСЖ 1 : 4

Пари Сен Жермен – Ливърпул   2 : 1

PSGПари Сен Жермен победи като гост Монако с 4:1 в отложена среща от 15-ия кръг на футболното първенство на Франция. Двата тима се срещнаха за втори път в рамките на три дни, след като първата среща в неделя завърши 3:3. Този път шампионите постигнаха убедителен успех и вече имат преднина от 8 точки на върха в класирането пред втория Олимпик Марсилия. Килиан Мбапе се отличи с два гола. Той откри резултата в 24-ата минута след асистенция на Анхел ди Мария, а девет минути по-късно негов втори гол беше отменен заради засада. В 45-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Леван Курзава беше спънат в наказателното поле и Неймар реализира от бялата точка за 2:0 за ПСЖ. Пабло Сарабия вкара третото попадение за шампионите в 72-ата минута. Монако върна един гол три минути преди края, когато Тиемуе Бакайоко се разписа с глава след центриране от фаул. В добавеното време отборът на ПСЖ вкара четвърто попадение след контраатака, завършена от Мбапе за крайното 4:1.