Ливърул с нова трудна, но сладка победа над Уулвърхямптън

liverpool-Ливърпул не може да бъде спрян по пътя към титлата през този сезон и това мнение се затвърди още веднъж при гостуването на Уулвърхамптън. Мачът от 24-ия кръг в Премиър лийг беше един от най-трудните за мърсисайдци през кампанията, но те стигнаха до успех с 2:1 и вече имат аванс от 16 точки пред действащия шампион Манчестър Сити, който е втори в класирането. Джордан Хендерсън откри за „червените“ в самото начало, засичайки с глава центриране от корнер на Трент Александър-Арнолд. Домакините заслужено изравниха в 51-ата минута благодарение на точен удар на Раул Хименес, а имаха и няколко положения, от които можеха да направят пълен обрат. Вместо това, Ливърпул за пореден път през сезона показа, че умее да налага волята си . В 84-ата минута Хендерсън подаде на Роберто Фирмино и неговият шут с левия крак не остави шансове на Руи Патрисио.