Милан се класира за финал за Купата на Италия

Торино победи шампиона Милан с 2:1 у дома

milanМилан победи Торино 4:2 след продължения и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия. Там съперник на тима ще е Ювентус. В редовното време мачът на „Джузепе Меацa“ завърши 2:2, като домакините се спасиха в добавеното време благодарение на гол на Хакан Чалханоглу. Отново той беше точен в началото на допълнителните 30 минути, а Златан Ибрахимович довърши „биковете“. Милан поведе с попадение на Джакомо Бонавентура в 12-ата минута и тотлано надиграваше съперника си, но в 35-ата Глейсон Бремер изравни. В 71-ата минута отново бразилецът беше точен и даде преднина на Торино, за да дойде красивият изстрел на резервата Чалханоглу, пратил мача в продължения. „Росонерите“ не оставиха съмнение в превъзходството си до края. Головете на Чалханоглу (106') и Ибрахимович (109') продължиха позитивната серия на тима, а Торо инкасира общо 11 попадения във вратата си само за три дни.