Сензационна победа на Вердер над Борусия за Купата на Германия

borusiq-m-verderОтборът на Вердер (Бремен) сензационно изхвърли Борусия (Дортмунд) още в 1/8-финалите на турнира а Купата на Германия след победа с 3:2 у дома. Сензацията Ерлинг Холанд вкара в четвърти пореден мач за „жълто-черните“, като това беше негово осмо попадение, но то не стигна за преодоляването на Вердер, който се бори за оцеляване в Бундеслигата. Постижението на норвежеца е историческо, тъй като никой друг преди него не беше успявал да отбележи осем гола в първите си четири мача в Бундеслигата. Дейви Зелке (16) и Леонардо Битенкурт (30) дадоха аванс от два чисти гола за Вердер през първото полувреме. След почивката треньорът на Борусия Люсиен Фавър пусна в игра младия норвежец Холанд, който оправда очакванията и в 67-ата минута намали резултата, след като засече във вратата отблизо едно центриране на Юлиян Брант. Надеждите за обрат на Борусия обаче намаляха, след като косоварят Милот Рашица вкара трети гол за Вердер в 70-ата минута. 17-годишният Джовани Рейна намали на 2:3 и стана най-младият голмайстор в турнира за Купата на Германия. Младокът е син на бившия американския национал Клаудио Рейна, който го е кръстил на Джовани ван Бронкохрст, с когото са играли заедно в шотландския Рейнджърс. До края Борусия упражни сериозен натиск, но чешкият вратар Иржи Павленка отчая нападателите в „жълто-черно“ с изявите и така Вердер за втора поредна година отстрани Борусия в тази фаза на турнира.