Лацио обърна Интер и заплете възела на върха в Италия

Лацио изхвърли Интер от турнира за Купата на Италия след изпълнения на дузпи

LAZIOОтборът на Лацио постигна драматичен домакински успех над Интер с 2:1 в най-интересния сблъсък от 24-ия кръг в Серия А. Резултатът откри в полза на „нерадзурите“ Ашли Йънг в края на първото полувреме. Чиро Имобиле от дузпа изравни в началото на втората част, а в 69-ата Сергей Милинкович-Савич вкара победното попадение. До края на мача видяхме отменен гол за гостите и страхотен пропуск на Имобиле, който можеше да сложи точка на спора преди последния съдийски сигнал. Така Лацио се изкачи на второто място в класирането, като поведе на съперника си, който вече е трети с 54. Лидер е Ювентус с 57. Едно равенство в Рим днес щеше бъде добра новина за гранда от Торино, но сега битката за титлата в Серия А стана още по-ожесточена.