Стефанос Циципас защити титлата си в Марсилия

Стефанос Циципас се класира за първия си полуфинал на турнирите от Големия шлем

CicipasСтефанос Циципас от Гърция защити титлата си на турнира по тенис на твърди кортове във френския град Марсилия. Поставеният под номер 2 Циципас победи седмия в схемата Феликс Оже-Алиасим (Канада) с 6:3, 6:4 за 88 минути. 21-годишният грък взе първия сет с единствен пробив в четвъртия гейм, а във втората част той реализира ключов брейк за 4:3 и до края запази предимството си. Така Циципас записа осма поредна победа и продължи серията си на 16 спечелени последователно сета в Марсилия след загубата си в първия кръг на турнира през 2018 година от представителя на домакините Никола Маю. Гъркът, който е шести в световната ранглиста, заслужи първа титла за сезона и общо пета в кариерата си. 19-годишният Оже-Алиасим, 18-и в класацията на АТП, пък за втора поредна седмица достигна до финал, но отново не успя да спечели трофея, както и миналата неделя в Ротердам (Нидерландия).