Байерн (Мюнхен) се класира за финала на Купата на Германия

Байерн (Мюнхен) – Бенфика   5 : 1

Bayern_MünchenВ Германия Байерн (Мюнхен) се класира на финала за купата на Германия, след като победи Франкфурт с 2:1. Това е трети пореден финал за Баварците.

В полуфиналната среща Байирн Мюнхен надиграха Айнтрахт Франкфурт с 2:1, с което успяха да вземат реванш за поражението от този съперник във финала на турнира през 2018 година. Баварците поведоха в 14-а минута след точно попадение на Иван Перишич. В 70-а минута Айнтрахт изравни чрез резервата Дани да Коща, който реализира попадението след пас на Дайчи Камада.
Малко след това Роберт Левандовски реши мача в полза на Байерн, отбелязвайки втория гол за мюнхенския гранд, негов 46-и за сезона. Първоначално реферът маркира засада, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено. В спора за трофея на Олимпийския стадион в Берлин на 4 юли, Байерн Мюнхен ще срещне Байер Леверкузен, който преди това победи четвъртодивизионния Саарбрюкен с 3:0.