Севиля – Бетис 2:0

Атлетик Билбао – Севиля   1 : 3

SEVILIAИспанският футбол се завърна след паузата заради пандемията от коронавирус. В дербито от 28-ия кръг на Ла Лига, Севиля победи Бетис с 2:0.
Лукас Окампос откри резултата от дузпа в 56-ата минута. След почивката Севиля взе аванс, след като в 54-ата минута Де Йонг падна след единоборство във въздуха с Марк Бартра и реферът Антонио Матеу Лаос отсъди дузпа. Окампос бе категоричен и порази целта.
Следващият гол стана факт в 62-ата. Голмайсторът до този момент отклони с пета топката към Фернандо и бразилеца с глава покачи на 2:0 с което оформи и крайния резултат.
Домакините на дербито можеха да вземат аванс още преди почивката, но вратарят на Бетис – Жоел Роблес бе непробиваем.
През първата част Де Йон, Жул Кунде, Ел Хадади и Окампос пропуснаха отлични възможности да изведат домакините напред в резултата.
Севиля заема третото място с актив от 50 точки, а Бетис е 12-ти с 33 пункта.